Transcend 1TB StoreJet TS1TSJ25M3 Anti-Shock External Hard Drive (Iron Gray)
Out of stock
Availability
Out Of Stock
Amount
Shipping
United States
Premium
19
Details
Premium
Premium detail text
Add To Cart
Product Details
Model: Transcend 1TB StoreJet TS1TSJ25M3
see more
see less
Product description
Performance
Capacity
1 TB
Interface
USB 3.0
Backwards compatible with USB 2.0
Drive Type
2.5" SATA Hard Drive
Drive Speed
5400 rpm
Drive Format
FAT32
Sustained Data Transfer Rate
USB 3.0 mode: up to 5 Gbps
USB 2.0 mode: 480 Mbps
Power Save Mode
Yes, within 10 minutes
General
Mounting
Portable
Certifications
CE, FCC, BSMI, MIL-STD-810F
System Requirements
Desktop or notebook computer with a working USB port
One of following operating systems:
Windows XP, Vista, 7, 8 or 8.1
Linux Kernel 2.6.31 or later
Mac OS X 10.5 or later
Power Requirements
USB DC 5 VAC
Operating Temperature
41 to 131°F / 5 to 55°C
Dimensions (WxHxD)
5.1 x 3.2 x 0.8" / 129.5 x 82.4 x 20.4 mm
Weight
7.6 oz / 216 g
Reviews
Rate:
Select a rating
5
Send
Calulate the credit
Credit period
10
Month
Monthly income
980
Do you have formal employment?
Yes
No
Length of service
Month
Year
Credit amount was calculated approximately.
Product price
0
Rate of interest
%22
Monthly payment
300
Your monthly income is not enough
You don't have a formal office
Work experience must be at least 6 months
Apply
Credit application
Name Surname
PIN code of ID card
Place of residence
Home number
Serial number of ID card
Birth date
Day
1
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
Year
1935
Mobile number
Email address
Note
By applying, you agree that your credit information will be reviewed by bank.
Geri
Send
Your request has been sent successfully.
OK
Similar products
More
Sony PlayStation 4 Pro PS4 Pro 1TB Black
428
More
Apple iPad Pro 12.9-inch (2018) Wi-Fi + Cellular 1TB Silver
Samsung Galaxy S10 Plus Dual Sim - 1TB, 12GB RAM, 4G LTE, Ceramic Black
Samsung Galaxy S10 Plus Dual Sim - 1TB, 12GB RAM, 4G LTE, Ceramic White
Apple iPad Pro 11-inch Wi-Fi +LTE 1TB Silver (2018)
Dell Inspiron 15-5570 Laptop - Intel Core i5-8250U, 15.6 inch FHD, 1TB HDD, 4GB RAM, AMD 2GB, Ubuntu, Black
Acer Aspire 3-A315.012 Core i3, 4GB, 1TB, 15.6" HD, Intel HD, Windows10 Engl/Arab Black
968
Sony PlayStation 4 Slim PS4 1TB Black
435
Android phones
Iphone
Notebooks
Phone accessories
Camera
Smart TV
Canon Camera
Philips Irons
Tefal Irons
Buy printer
Tp link
Kitchen dishes
Gopro
Lg tv
Acer Notebooks
Robot vacuum cleaner Dubai
Seiko Chronograph
Seiko perpetual calendar
Robot Vacuum Cleaner in UAE
Seiko Ladies Watches
Seiko Quartz
Seiko USA Watches
Seiko watches for men
Seiko watches for women
Seiko watches
Xiaomi dust cleaner
Xiaomi Xiaowa robot vacuum cleaner
Seiko Watch Prices
Tefal Irons
Philips Shavers
Electronics
Mobile & Tablets
Home & Kitchen
Perfumery & Beauty
Watches
Sports & Fitness
PC & Laptops
Video games & Accessories
Camera & Accessories
Home Audio / Video
Accessories
PC Components
Mobile phones
Tablets
Accessories
Kitchen Appliance
Kitchenware
Perfumes & Fragrances
Makeup
Men’s Grooming
Personal Care
MacBook
Gaming laptops
Desktop computers
2 in 1 Laptops